Umělá inteligence v hudbě: Producent zaměnil svůj hlas za hlas Kanyeho Westa

Umělá inteligence má ve světě hudebních technologií stále větší vliv. V posledních letech byla integrována do nejrůznějších doplňků užitečných od mixování až po syntézu bicích. Nástroje jako MusicLM a Riffusion od Googlu dělají obrovské pokroky ve schopnosti generovat zvuky pouhým kliknutím na tlačítko.

Nejnověji producenti využívají umělou inteligenci také k transformaci svých vokálů do zvuku hlasu jiného umělce. Na videu, které zveřejnil producent Roberto Nickson, je vidět, jak umělá inteligence změní jeho vlastní hlas a nahradí ho hlasem Kanyeho Westa.

Výsledek je působivě realistický. Posluchač se snadno může přesvědčit o autenticitě. Ačkoli je výsledek technicky fascinující, je otázka, jak by tato situace byla řešena z pohledu práv.

Je pravděpodobné, že až se tato technologie dostane do softwarů na tvorbu hudby, budeme si moci představit budoucnost, kdy umělci budou prodávat své vlastní hlasové modely, aby je fanoušci, kteří budou chtít jejich hlas znovu použít ve svých vlastních skladbách, mohli použít v pluginech poháněných umělou inteligencí.

Zdroj: musicradar.com, redakce