Umělá inteligence úspěšně absolvovala pohovor na pozici softwarového inženýra ve společnosti Google s platem 4 miliony Kč

Podle interního dokumentu se společnost Google při pohovoru ptala na otázky týkající se modelu programování umělé inteligence ChatGPT a na základě jejích odpovědí byla přijata na pozici inženýra třetí úrovně. Ačkoli je třetí úroveň považována za základní pozici v inženýrském týmu společnosti Google, průměrná celková odměna za tuto práci činí přibližně 183 000 dolarů, v přepočtu cca 4 miliony Kč.

Experiment byl proveden v rámci nedávného testování několika chatbotů s umělou inteligencí společností Google. Schopnost služby ChatGPT zobrazit stručnou a věrohodnou odpověď na otázku může uživatelům ušetřit čas, který obvykle stráví procházením odkazů na webu Google, aby našli stejné informace, jak píše web PC Mag.

Pohovory pro softwarové inženýry ve společnosti Google se do značné míry opírají o technické otázky zodpovězené v aplikaci ChatGPT. Zjištění, že ChatGPT dokáže projít technickými otázkami při pohovoru o programování, však vyvolává otázky ohledně schopnosti této platformy změnit nejen Google, ale práci inženýrů obecně. Když byl ChatGPT dotázán, zda někdy nahradí softwarové inženýry, nebyl o tom přesvědčen.

„Ne, ChatGPT nenahradí softwarové inženýry,“ odpověděla umělá inteligence. „ChatGPT je nástroj, který může pomoci s některými úkoly, ale nemůže zcela nahradit kreativitu, schopnost řešit problémy a kritické myšlení lidského softwarového inženýra. Kromě toho ChatGPT vyžaduje pro své efektivní fungování lidský dohled a řízení.“ Nižší pozice mohou být více ohroženy, což ChatGPT připouští. Zopakoval však, že nikdy nepůjde o plnohodnotnou náhradu, ale spíše o nástroj, který pomůže lidským softwarovým inženýrům.

Zdroj: pcmag.com, redakce