Ukrajinští vojáci obdrželi drony Titan Falcon. Ty byly vyrobeny na 3D tiskárně a uletí až 400 km

Ukrajinské ozbrojené síly údajně obdržely z Německa bezpilotní letouny Titan Falcon, které se vyrábí na 3D tiskárnách. Dron dokáže letět až rychlostí 70 km/h a zvládne uletět až do vzdálenosti 400 km.

V rámci pomoci od americko-ukrajinské nevládní organizace a německé společnosti Donaustahl GmbH obdržely ukrajinské jednotky několik bezpilotních letounů Titan Falcon, které lze vytisknout 3D tiskem a které mají dlouhý dolet až 400 km. Titan Falcon se může pochlubit pozoruhodnými specifikacemi, včetně impozantní letové vytrvalosti až 6 hodin a operačního doletu dosahujícího až 400 kilometrů. Je vybaven FPV kamerou pro sledování v reálném čase, a jeho přizpůsobivá konstrukce umožňuje také instalaci kamery s vysokým rozlišením, což zvyšuje jeho průzkumné schopnosti. Dokáže letět až rychlostí 70 km/h.

Již byly vyrobeny tři tyto pokročilé bezpilotní letouny, které byly velkoryse darovány Ozbrojeným silám Ukrajiny. Dva kusy v současné době procházejí náročným testováním v bojových podmínkách na Ukrajině. Společnost Titan Dynamics Inc. vytvořila skvělé podmínky pro to, aby výroba průzkumných dronů byla možná kdekoliv a za velmi nízkou cenu. Cena jednoho takového dronu je jen cca 900 korun.

Zdroj: redakce, defence-blog