Ukrajinský a ruský tank si to rozdaly na frontě. Střet ukrajinského tanku T-64 s ruským T-72

Tanky jsou na ukrajinské frontě jedním z nejčastěji viditelných vozidel, ale záběry přímého souboje těchto obrněných konstrukcí se na webu objevují jen zřídka. Na nových záběrech tohoto typu sledujeme střet ukrajinského tanku T-64 s ruským T-72.

V posledních měsících naši pozornost přitahovaly především západní tanky operující na ukrajinské frontě, ale koneckonců jsou to právě postsovětské konstrukce, které stále tvoří většinu takových vozidel bojujících na ukrajinské i ruské straně. A právě dva takové stroje pamatující ještě éru studené války můžeme vidět na nových záběrech z bojů. Je to o to zajímavější, že přímý střet tanků bojujících za naší východní hranicí se vidí jen velmi zřídka.

Ruský tank si bere na paškál
Podle vojenského experta Roba Leeho je na videu vidět střet ukrajinského tanku T-64 a ruského T-72. Ruský stroj nakonec ze souboje ustupuje a snaží se schovat za kouřovou clonu, při útěku je zasažen dronem kamikadze, ale díky speciální kleci na věži se vozidlu podaří vyhnout zničení. Zde tedy máme jasný důkaz, že takové konstrukce se na tanky nemontují náhodou a skutečně mohou posádku před takovými zbraněmi ochránit.

Zdroj: Twitter