Ukrajinci získali nejmodernější ruský tank T-90M. Jedná se o nejdražší kořist ukrajinské armády

Ukrajincům se nedávno podařilo získat nejmodernější ruský tank T-90M Breakthrough. Jedná se o nejlepší ruský tank, který je nyní již jen několik desítek. Dokáže zasáhnout cíl vzdálený až 4 km.

Ruské armádě se v poslední době moc nedaří a přichází o hodně moderních tanků. Některé z těchto tanků jsou pro Rusko velice cenné jako moderní tanky T-90M. Tento tank je jeden z nejlepších, co na Ukrajině aktivně bojuje hlavně díky nejmodernějšímu zaměřovacímu systému a dobrému reaktivnímu pancíři. Má také skvělý dojezd až 550 km. Rusko těchto tanků má už jen několik desítek kvůli velkým ztrátám a pomalé výrobě.

Tank T-90M se může rovnat i některým západním tankům, a to hlavně díky o trochu většímu hlavnímu kanonu a dobrému dojezdu. Tank T-90M má 125 mm kanon, kdežto většina západních tanků má 120 mm kanon. Tím ale výhody končí, jelikož T-90M je poměrně bezbranný proti naváděným střelám, které letí na cíl shora jako je americký FGM-148 Javelin. To nic nemění na tom, že tento tank je to nejmodernější, co Rusové mohou vyrobit a poslat do bitvy, jelikož nejmodernější tanky T-14 Armata nejsou bojeschopné kvůli častým závadám a malému počtu kusů. Jeden tank T-90M stojí cca 100 milionů korun.

Zdroj: redakce, militarytoday, X