Tunel „Vegas Loop“ Elona Muska je označován za smrtelnou past, video ukazuje auta uvízlá v dopravní zácpě

Musk poprvé odhalil plány pro vybudování tunel Vegas Loop pro vozy Tesla v roce 2016 na Twitteru.

Elon Musk vysvětlil, že tunely poskytnou vysokorychlostní cestování lidem, kteří chtějí obejít nadzemní provoz a dosáhnout svých cílů mnohem dříve. Když se však tunelový systém v dubnu 2021 v Las Vegas otevřel, první návštěvníci odjížděli zklamaní a dokonce znudění po projížďce tunely.

Poté, co se objevilo video ukazující dopravní zácpu uvnitř tunelového systému, který je 12 metrů pod povrchem, vyvolalo v lidech obavu, že pokud auto začne v tunelu hořet, lidé zemřou. Spíše, než aby se ulevilo dopravním zácpám, smyčka působí na cestující v autech jako smrtící metro.

Podle společnosti Boring Company je v tunelu zavedeno několik protokolů požární bezpečnosti. Tunely jsou vybaveny nouzovými východy, systémy detekce požáru, systémy pro potlačení požáru, mají obousměrný ventilační systém, který odvádí kouř a umožňuje cestujícím bezpečnou evakuaci. Nouzový komunikační systém je často testován místními policejními a hasičskými sbory.

Společnost Boring v Las Vegas plánuje postavit 47 km dlouhý tunelový systém s 51 stanicemi, který vede z míst, jako jsou hotelová kasina na hlavním bulváru Strip v Las Vegas, fotbalový stadion, kongresové centrum Las Vegas a mezinárodní letiště McCarran.

Podle webu DailyMail dopravní zácpa však pro Muskovu společnost není příliš dobrou vizitkou. Řidiči nemohou jet rychlostí vyšší než 65 km za hodinu, a když se ještě přidá možná kolona, nesplňuje tak docela hlavní moto Elona Muska, a to skoncovat s dopravními zácpami.

Zdroj: dailymail.co.uk, boringcompany.com