Tři kryptoměny připravené na růst ze 100% na 300%

V uplynulém měsíci se trh s kryptoměnami výrazně zotavil a jeho tržní kapitalizace přesáhla 2 biliony dolarů a stále roste. Navzdory tomuto býčímu trendu je pravděpodobné, že ne všechny kryptoměny přinášejí investorům obrovské výnosy, které mnozí očekávají. Na základě rozdílu jejich cen od posledních historických maxim a jejich fundamentů jsou tři kryptoměny, které mohou investorům přinést výnosy ve výši 100 % až 300 %, odhaduje portál doveinvestire.com

Tři kryptoměny připravené na závod o 100 % až 300 %

Dogecoin
Ethereum
cardano

Dogecoin: Očekává se 300% nárůst
Dogecoin (DOGE) v prvním čtvrtletí roku 2021 posílil o více než 12 000 %, nicméně nedávný pád ceny dává Dogecoinu potenciál snadno získat dalších 300 % nebo více v krátkodobém horizontu.

Jedním z klíčových faktorů, které by mohly být hnací silou Dogecoinu, je to, že o něm opět začali mluvit vlivní lidé.

V roce 2020 Elon Musk sám zvýšil cenu Dogecoinu, když o něm několik měsíců mluvil. Nyní se zdá, že se vrací hype, který byl pro Dogecoin charakteristický v roce 2020 a v prvním čtvrtletí roku 2021. Miliardář Mark Cuban nedávno prohlásil, že Dogecoin je jednou z nejpraktičtějších kryptoměn, které lze používat jako měnu. To vyvolalo u Dogecoinu velké vzrušení a jeho hodnota za poslední týden vzrostla o více než 20 %.

Tento humbuk je však jen začátek. Velká událost pro Dogecoin se očekává v prvním čtvrtletí roku 2022; touto událostí je lunární mise Doge-1, vesmírná mise, která bude plně financována z Dogecoinu.

Očekává se také, že v rámci mise bude na Měsíc dopraven skutečný Dogecoin. Stejně jako všechny vesmírné události bude i tato široce vysílána do celého světa.

Protože víme, jak funguje humbuk kolem kryptoměn, může se snadno stát, že Dogecoin ve velmi krátké době vyletí o stovky, ne-li tisíce procent.

Během posledního Bull Runu vzrostla cena Dogecoinu o 12 000 % jen na základě tweetů. Umístění na Měsíci by spolu s humbukem kolem celebrit mohlo přilákat potenciální krátkodobé zisky.

Ethereum: očekává se nárůst o 100 %
Představa, že digitální měny získávají obrovská procenta, je často spojována s kryptoměnami s malou kapitalizací. Stejný potenciál však mají i kryptoměny s velkou kapitalizací. Ethereum (ETH) je jednou z kryptoměn, která má tento potenciál.

Potenciál Etherea vychází ze skutečnosti, že se nachází uprostřed přechodu. Cílem přechodu je zvýšit jeho energetickou účinnost, škálovatelnost a pohodlnější používání. To je velká výhoda, která by mohla v krátkodobém až střednědobém horizontu zvýšit využití Etherea v DeFi a dalších aplikacích.

S rostoucím používáním poroste i poptávka po ethereu, kryptoměně, která pohání síť Ethereum. Díky této vlastnosti a skutečnosti, že Ethereum je největší blockchainovou platformou na trhu, neexistuje prakticky žádný limit, kam až může tato kryptoměna vystoupat.

Dále je tu skutečnost, že Ethereum v poslední době zaznamenalo obrovský zájem ze strany institucionálních peněz. Všeobecně se očekává, že to budou právě institucionální peníze, které budou hnací silou další fáze růstu kryptoměn. V tomto ohledu je Ethereum spolu s Bitcoinem jedním z největších vítězů. Po celém světě se na mnoho derivátů Etherea zaměřují institucionální peníze.

Goldman Sachs, jedna z největších investičních bank v USA, navíc oznámila, že chce poskytnout kryptoaktivní expozici ultrabohatým lidem. Přibližně ve stejnou dobu, kdy generální ředitel banky učinil toto oznámení, dala banka najevo, že chce otevřít oddělení pro obchodování s ethereem. Nakonec se tak stalo v červnu.

Všechny tyto faktory naznačují, že Ethereum bude v budoucnu pravděpodobně vystaveno velkému tlaku poptávky. Koneckonců, Ethereum je jednou z mála kryptoměn, jejíž růst je poháněn skutečným přijetím, a ne pouhou spekulací.

Cardano: očekávaný nárůst o 100 %
Cardano (ADA) zažívá v posledních dnech silnou rally. Na několik dní dokonce nahradila Binance Coin na pozici třetí největší kryptoměny. Pokud je současný vývoj něčím zajímavý, má Cardano potenciál v krátkodobém horizontu posílit o více než 100 %.

V krátkodobém horizontu je velkým faktorem, který by mohl Cardano podpořit, umožnění funkčnosti chytrých smluv v jeho hlavní síti. K tomu má dojít v září a zájem o Cardano vzrostl během několika dní o více než 30 %.

Vzrušení kolem této události je způsobeno skutečností, že Cardano se díky ní dostane do dobré pozice, aby mohlo konkurovat Ethereu. Bude se moci měřit s Ethereem ve všech oblastech od DeFi až po prakticky všechny ostatní decentralizované aplikace.

I díky dalším vlastnostem se Cardano může postavit proti Ethereu a dát mu šanci. Pro začátek Cardano nemá problémy se škálovatelností, se kterými se už roky potýká Ethereum. To vysvětluje algoritmus Ouroboros, což je recenzovaný algoritmus proof-of-stake společnosti Cardano, který je navržen tak, aby zvládal více než 200 transakcí v řetězci. Má také řešení mimo řetězec, která jsou schopna zpracovat více než 1000 transakcí za sekundu. To vše bez ohrožení bezpečnosti nebo decentralizace.

Jakmile se na Cardanu rozšíří chytré smlouvy a začnou na něm stavět dApps, hodnota ADA by mohla snadno vzrůst o 100 % nebo více.

Zdroj: doveinvestire.com