Tento chytrý držák toaletního papíru byl vyvinut, aby ochránil lidstvo před jeho spotřebováním

Spotřeba toaletního papíru ve vaší domácnosti se může snížit, když každý uvidí, kolik ho skutečně spotřebuje. Proto muž jménem Vije Miller vytvořil přístroj, který tuto problematiku sleduje, uvádí server Gizmodo.

Toaletní papír je jedna z posledních věcí, u které byste předpokládali, že v obchodě s potravinami někdy dojde, ale na začátku roku 2020 kdy svět postihla pandemie, byl v některých jeho částech toaletní papír z důvodu nedostatku na příděl. Situace se zlepšila, ale pro všechny, kteří stále chtějí pečlivě rozdělovat jeho zásoby, je tu tento toaletní asistent, který hlídá spotřebu papíru.

Účelem zařízení je podporovat použití pouze dostatečného množství papíru a ne více.

Tvůrce zařízení, Vije Miller, se na svých webových stránkách podrobněji věnuje jeho tvorbě. Kromě plastového rámu, který je zřejmě vytištěn na 3D tiskárně, je počítadlo listů poháněno počítačem s řídicí jednotkou. Při sledování otáčení role toaletního papíru se spoléhá na dvojici neodymových magnetů a Hallův senzor, což je zařízení, které detekuje přítomnost a intenzitu magnetického pole.

Osoba vidí statistiky spotřeby papíru zobrazené na jednoduchém dvouřádkovém LCD displeji, ale tyto údaje jsou také zobrazeny v grafech a veřejně sdíleny na webové aplikaci, kde může kdokoli s internetovým připojením a prohlížečem sledovat každodenní spotřebu papíru v domácnosti.

Nepotřebovali byste toto zařízení také?

Zdroj: gizmodo.com