Telefony Samsung jsou částečně vyrobené z rybářských sítí

Používání recyklovaných materiálů je stále závažnějším trendem. Společnost Samsung zdůrazňuje, že její telefony jsou šetrné k životnímu prostředí, informuje BBC.

Korejský Samsung představil novou řadu svých chytrých telefonů Galaxy. Nové modely nabízejí ve srovnání se starými například lepší fotoaparáty. Co je však nejdůležitější (a odborníky oslovilo pravděpodobně více než vylepšené fotoaparáty), je ekologičnost. A pro rostoucí počet uvědomělých zákazníků je dokonce důležitější než mnohé technické parametry.

Společnost Samsung se chlubí svým plánem Galaxy for the Planet a jeho výsledky při výrobě telefonů. Nová zařízení využívají například použité rybářské sítě. Nylonové sítě byly přeměněny na polyamid, z něhož byly vyrobeny uzávěry tlačítek hlasitosti a napájení. V nové řadě Galaxy byly použity také plasty z vyřazených lahví nebo krabic od CD.

Odborníci jsou se změnami korejské společnosti spokojeni, ale stále poukazují na problémy, které Samsung neřešil. Ben Wood, hlavní analytik společnosti CCS Insight, poukázal na to, že skutečnost, že Samsung zlepšuje ekologickou udržitelnost svých výrobků, je sice povzbudivá, ale výrobci by se měli zaměřit na vytváření odolnějších zařízení. „Použití recyklovaných materiálů je jen jedním z dílků skládačky,“ řekl Ben Wood pro BBC.

Mnoho spotřebitelů dnes ještě netuší, jak škodlivé je pro Zemi pravidelně vyměňovat chytré telefony. Jakmile si to uvědomí, stane se udržitelná výroba klíčem k odlišení prémiových smartphonů.

Zdroj: bbc.com