Švýcarská firma představila mini městské SUV Microlino. Lidé mohou řídit auto s platným řidičským průkazem na moped

Na známém ženevském autosalonu byla aktuálně představena novinka jménem Microlino Lite. Toto elektrické mini vozidlo může vyvinout maximální rychlost 45 km/h. Jde tedy o rychlejšího nástupce jeho předchozí verze Microlino, jak píše deník The Verge.

Microlino Lite disponuje poměrně nízkým výkonem 6 kW. Díky tomu mohou lidé řídit toto s platným řidičským průkazem na moped. Základní model pak bude vycházet asi na 3 950 Kč měsíčně za pronájem na dva roky. Celková cena by měla činit v základu vozu 455 542 Kč. Vozy této švýcarské značky jsou cíleny zejména na Evropu, ale plánuje se rozšíření i do USA, kde by mohl být vůz ke koupi na konci roku 2024.

Mini auto, které se vejde všude

Dvoumístné vozidlo Microlino Lite je vhodné především pro ty, kteří sice rádi používají elektrokolo, ale chtějí se cítit bezpečněji. Velkou výhodou je velikost auta. Díky tomu je také snadnější zaparkovat v hustě obydlených částech měst. Na jedno parkovací místo typu auta SUV se vejde Microlino Lite hned třikrát.

Nemalou výhodou je také nízká spotřeba energie, protože jeho hmotnost je nižší než 600 kg. V základní verzi je Microlino dodáváno s 5,5 kWh baterií. S touto baterií ujede vozidlo asi 100 km, než ho bude potřeba dobít. Případně je nabízena vyšší verze baterie, a to s 11kWh. Zde ujedete téměř 177 km, než bude potřeba dobíjení. Nižší verzi baterie pak nabijete do 2 hodin. Toto vozidlo se pyšní střešním oknem a velkým kufrem o objemu 230 litrů.

Zdroj: The Verge, Microlino – line