Staré baterie z elektrických aut dokázali využít. Toto je systém skladování energie založený na 600 starých bateriích

Skladování energie je nákladná oblast, která je však potřebná k tomu, aby se obnovitelné zdroje energie staly užitečnějšími. Jedna americká společnost vytvořila systém skladování energie z použitých baterií z elektromobilů.

Baterie jsou jedním z největších bolestí elektromobilů. Jejich vysoká cena a omezená životnost jsou často překážkou pro potenciální kupce těchto vozidel. Existuje však způsob, jak tyto baterie znovu využít, když už nemohou sloužit jako zdroj energie pro automobily. Lze je totiž využít k ukládání energie, píše portál Energy-storage.news.

Společnost B2U Storage Solutions, která se specializuje na řešení pro skladování energie, se rozhodla této příležitosti využít. V kalifornském městě New Cuyama uvedla do provozu systém skladování energie založený na bateriích z vozů Honda Clarity. Tento systém byl uveden do provozu v listopadu.

Systém skladování energie vytvořený společností B2U Storage Solutions má kapacitu 3 MW a výkon 12 MWh. Společnost uvedla, že systém byl instalován společně s fotovoltaickou farmou o výkonu 1,5 MW. K jeho vybudování bylo použito téměř 600 použitých automobilových baterií, které již nebyly vhodné pro další použití v elektromobilech. Celý systém byl vytvořen pomocí vlastní technologie společnosti, známé jako EPS.

Veškeré údaje o výkonu baterií jsou monitorovány v reálném čase a systém automaticky detekuje potenciální rizika a zasílá příslušná upozornění. Při překročení nastavených parametrů jsou baterie automaticky odpojeny.

Zdroj: Energy-storage.news