Spotify koketuje s umělou inteligencí. V reálném čase už překládá cizojazyčné podcasty

Spotify má stále bohatý plán na vylepšení svého fungování. Tato populární hudební platforma se neustále zdokonaluje a tento trend se týká i experimentů s umělou inteligencí. Spotify se spojilo se společností OpenAI a ze spolupráce chtějí obě strany vytěžit úplné maximum. Umělá inteligence už třeba překládá podcasty v reálném čase.

Nejde však jen o povrchní hry s umělou inteligencí, to je jen začátek. Jedna z předních globálních platforem pro streamování hudby a podcastů má v plánu zásadní inovace, které zvýší uživatelský zážitek na zcela novou úroveň.

V počátcích letošního roku začala implementovat první menší prvky umělé inteligence v rámci projektu DJ, který navázal na úspěch populárního ChatGPT. Nyní však Spotify zamířila ještě dál, jak informuje portál The Verge.

V blízké budoucnosti má totiž v plánu ambiciózní rozšíření, kde zásadní roli hraje umělá inteligence. The Verge zmiňuje novou funkci, která umožní přepínání jazyka v reálném čase, což by umožnilo podcastovým tvůrcům okamžitě měnit jazyk svých diskuzí. A jaký bude výsledek? To otevírá zcela nové možnosti. Potenciální posluchači by si tak mohli přizpůsobit podcast do svého mateřského jazyka.

Zdroj: The Verge