Společnost Xiaomi představila nový elektromobil a chce se stát jedním z pěti největších automobilových výrobců na světě

Povědomí o značce Xiaomi máme všichni. Prodávají elektroniku, a to třeba telefony, tablety, ale třeba i vysavače a čističky vzduchu. Nyní chce prorazit jako výrobce elektromobilů.

Společnost začala přijímat objednávky na svůj nový elektromobil SU7 ve čtvrtek. Auto bude začínat na ceně 215 900 jüanů (701 tisíc korun), což je cenovka, která je nižší než u modelu Tesla Model 3. Xiaomi uvedlo, že za prvních 27 minut po spuštění prodeje obdrželi 50 000 objednávek od budoucích majitelů tohoto nového elektromobilu.

Zatímco většinu prodejů mají na svědomí místní z Pekingu, Xiaomi se snaží proniknout i na zahraniční trhy se svými levnějšími modely, což představuje potenciální výzvu pro evropské, japonské a americké automobilky. Díky Čínským dotacím se stala firma Xiaomi ještě větší.

Zakladatel Xiaomi řekl, že společnost si klade za cíl stát se jedním z pěti největších automobilových výrobců na světě v následujících 15 až 20 letech. Už teď pravděpodobně v Pekingu není nikdo, kdo by neměl alespoň jeden produkt od Xiaomi, ať už jde o mobilní telefon, počítač, televizi, čistič vzduchu nebo tablet.

Propojená auta

Společnost je momentálně známa pro své chytré telefony, televize a jiná zařízení. Automobily chce propojit se svými telefony a domácími spotřebiči.

SU7 představili jako výkonné vozidlo s dlouhým dojezdem, přičemž zdůraznili jeho chytré funkce, jako je například komunikace s kurýrem rovnou z auta, když zazvoní na váš zvonek u domu nebo vchodu. V narážce na popularitu iPhonů uvedli, že systém bude kompatibilní jak s telefony Apple, tak s telefony Xiaomi.

Zdroj: Euronews