Společnost Fitbit stahuje chytré hodinky Ionic. Uživatelům způsobily popáleniny

Společnost Fitbit oznámila, že dobrovolně stahuje své chytré hodinky Ionic. Důvodem je skutečnost, že obdržela více než 100 hlášení o přehřátí lithium-iontové baterie hodinek a také 78 hlášení o popálení zákazníků. Informaci přinesl server The Verge.

Společnost Fitbit uvedla, že bezpečnost zákazníků je pro ní vždy nejvyšší prioritou a z důvodu opatrnosti proto provádí dobrovolné stažení chytrých hodinek Fitbit Ionic. Dále uvedla, že nahlášené případy představují méně než 0,01 procenta prodaných kusů. V USA se prodalo zhruba 1 milion těchto chytrých hodinek a dalších 693 000 kusů se prodalo v zahraničí.

Fitbit údajně obdržel 115 hlášení v USA a 59 hlášení ze zahraničí o přehřátí baterie hodinek. Ještě znepokojivější je 78 hlášení o popáleninách v USA a dalších 40 ze zahraničí, z toho dvě se týkaly popálenin třetího stupně a čtyři hlášení popálenin druhého stupně.

Pokud máte tyto chytré hodinky, společnost Fitbit doporučuje, abyste je okamžitě přestali používat. Přislíbila, že dotčeným uživatelům uhradí náklady spojené s jejich vrácením, vrátí jim za hodinky peníze ve výši 299 dolarů, tj. zhruba 7 000 Kč, a navíc přidá slevový kód na 40 % na svá vybraná zařízení. Pro vrácení peněz můžete navštívit tuto webovou stránku.

Hodinky Ionic byly uvedeny na trh v roce 2017, ale zklamaly z hlediska prodeje kvůli nevýraznému designu a omezeným chytrým funkcím. Paradoxně recenzenti nejvíce oceňovali právě týdenní výdrž baterie hodinek jako jednu z jejich nejlepších vlastností. Společnost jejich výrobu nakonec v roce 2020 ukončila.

Zdroj: theverge.com