Sluchátka čistící ovzduší? Potěší astmatiky i milovníky dobrého zvuku

Sluchátka Dyson Zone mají čistý a hluboký zvuk, ale nejvíce je odlišuje jejich schopnost čistit vzduch v bezprostředním okolí. Společnost Dyson právě oznámila, kdy se sluchátka dostanou na konkrétní trhy.

Dva náušníky sluchátek jsou vybaveny kompresory, které propouštějí vzduch přes dvouvrstvé filtry a po vyčištění jej ve dvou proudech směřují do nosu a úst podél odnímatelného bezdotykového hledí. Elektrostatické filtry zachytí 99 % částic o průměru pouhých 0,1 mikrometru a uhlíkové filtry obohacené draslíkem neutralizují kyselé plyny, které často znečišťují městské ovzduší, včetně NO2 a SO2.

Dyson Zones jsou vybaveny přídavným mikrofonem pro telefonní hovory, hlasové nahrávání a hlasové ovládání. Telefonní mikrofon je spojen s mikrofonem ANC. To umožňuje zvýšit čistotu přenosu hlasu kombinací signálů z obou mikrofonů tak, aby byl potlačen šum přicházející zezadu a ze stran.

Sluchátka Dyson Zone lze také ovládat pomocí aplikace MyDyson, která uživatelům umožňuje nastavit rychlost proudění vzduchu a redukci hluku a také zvolit jeden ze tří režimů ekvalizace: Dyson EQ (zesílení), Bass Boost (silné basy) nebo Neutral (zploštělá křivka odezvy). V aplikaci MyDyson může uživatel také nastavit maximální hlasitost přehrávání v souladu s pokyny pro ochranu sluchu.

Zdroj: The Verge