Samsung sází na AI, Galaxy S24 dostane vlastní verzi ChatGPT

Samsung hledá nápady, jak zvýšit zájem o svou vlajkovou řadu Galaxy S. Nejnovější model Galaxy S24 tak bude mít zabudovanou umělou inteligenci nazvanou Samsung Gauss, píše portál CNET.

Umělá inteligence v podobě chatbotů, jako je ChatGPT, je již dostupná v počítačích a brzy se začne objevovat i v chytrých telefonech. Jedním z prvních výrobců, který ji možná zavede do svých vlastních zařízení, bude Samsung. Korejská značka oznámila implementaci generativní umělé inteligence s názvem Samsung Gauss do řady Galaxy S24.

Výrobce na svých webových stránkách vysvětluje, že Gauss bude velkým jazykovým modelem nabízejícím mimo jiné funkce podobné Bing AI. Zvýší tedy produktivitu tím, že usnadní úkoly, jako je psaní e-mailů, shrnování dokumentů a překládání obsahu. „Může také zlepšit zkušenosti spotřebitelů tím, že umožní inteligentnější ovládání zařízení integrovaných do produktů.“

Stručně řečeno, nová technologie nám bude schopna vygenerovat obrázek na základě popisu, který jí bude zadán. Kromě funkce překladu obsahu bude schopna pomoci i s kódováním, což jistě ocení vývojáři pracující na nových aplikacích.

Jak se můžeme dočíst na stránkách výrobce, nová technologie se skládá ze tří hlavních prvků, a to Gauss Language, Gauss Code, Gauss Image. Prvním z nich je rozsáhlý jazykový model určený ke zvýšení produktivity. Pomůže vám napsat e-mail, připravit shrnutí dokumentů nebo přeložit text v jiném jazyce. Gauss Code je naproti tomu pomocník pro kódování optimalizovaný pro vývoj softwaru, který umožňuje snadné a rychlé kódování.

Gauss Image je nástroj pro generování obrázků, který dokáže vytvořit obrázek na základě popisu nebo upravit stávající obrázek. Dokáže také zvýšit rozlišení dodaných obrázků, a tím zlepšit jejich vzhled.

Funkce Gauss společnosti Samsung se v současné době používá ke zvýšení produktivity zaměstnanců. V blízké budoucnosti však bude rozšířena na různé aplikace produktů Samsung, aby poskytla nové uživatelské zkušenosti. Výrobce se postaral také o zabezpečení a ochranu soukromí, takže technologie bude fungovat i v telefonu.

Zdroj: CNET