Roblox: Odborníky znepokojuje sex a nacismus v této dětské hře

Dětská videohra Roblox má zřejmě problémy s explicitním sexuálním obsahem a rasismem, což jsou pro jednu z největších existujících dětských videoher velké problémy. Podle serveru BBC spoře odění avataři ve hře tančí ostatním uživatelům na klíně, zatímco jiní se v ní poflakují nazí. Jeden avatar byl dokonce spatřen v nacistické uniformě.

Podle šokující zprávy se hráči scházejí ve virtuálních místnostech, aby si povídali o sexu a dokonce ho provozovali. A to je velký problém, protože většinu uživatelů hry tvoří děti, přičemž hra je technicky povolena i dětem mladším 13 let. Tyto hry trvají jen necelou hodinu, než je moderátoři i automatické systémy stáhnou.

Vývojáři hry se k situaci již vyjádřili. Ujistili veřejnost, že provádí bezpečnostní kontrolu každého jednotlivého obrázku, videa a zvukového souboru nahraného na Roblox pomocí kombinace lidské a strojové detekce. Společnost rovněž vyvinula nástroje ,,rodičovské kontroly“, které omezí, k čemu mohou děti ve hře přistupovat a s čím mohou interagovat. 

Podle zprávy BBC mnoho her podobných Robloxu propadá v otázce obsahu bezpečného pro děti. Mateřská společnost Facebooku Meta se například potýkala s problémy, kdy někteří uživatelé údajně sexuálně obtěžovali ženy na platformě Horizon Worlds VR této společnosti.

Pro odborníky nic z toho není překvapivé. Tyto hry a platformy jsou anonymní a v podstatě poskytují hřiště, na kterém si každý může dělat, co chce.

Zdroj: bbc.com