První elektrokolo s umělou inteligencí na světě. Číňani představili model s ChatGPT

Čínská firma Urtopia představila první elektrokolo na světě s integrovanou umělou inteligencí ChatGPT. S kolem si můžete popovídat a bude sledovat statistiky vaší jízdy.

Předváděcí model, předvedený na akci, demonstroval bezproblémovou integraci systému ChatGPT do funkcí elektrokola. Uživatel aktivoval hlasového asistenta ChatGPT stisknutím tlačítka na levém řídítku a zahájil dialog o četných výhodách jízdy na kole. Hlasový asistent ChatGPT poskytoval informativní odpovědi v reálném čase, od výhod pro kondici až po udržitelnost životního prostředí, a tím zlepšoval zkušenosti a znalosti jezdce na cestách, píše web Gizmochina.

Společnost Urtopia potvrdila, že aktivně pracuje na vývoji verze integrovaného elektrokola ChatGPT určené pro globální trh. Přestože přesný časový plán jeho uvedení na trh a podrobnosti o ceně zatím nebyly zveřejněny, potenciál této inovace vyvolal v cyklistické komunitě i mimo ni značné vzrušení.

Kromě integrace služby ChatGPT je elektrokolo Urtopia vybaveno dalšími pokročilými funkcemi. GPS navigace zajišťuje snadné plánování trasy, zatímco nástroje pro bezpečnost jízdy poskytují bezpečný a příjemný zážitek z jízdy na kole. Záznam dat umožňuje jezdcům sledovat jejich pokroky a možnost propojení elektrokola s platformami, jako jsou Apple Health a Strava, přidává další poznatky a možnost sdílet dosažené výsledky s přáteli.

V souvislosti s tím Urtopia na akci představila také elektrokolo Fusion. Toto elektrokolo je výsledkem spolupráce s renomovaným designérem Hartmutem Esslingerem, známým svou prací na ikonickém designovém konceptu Sněhurka od společnosti Apple. Elektrokolo Fusion je vybaveno lehkým rámem z uhlíkových vláken a ztělesňuje eleganci a efektivitu.

Zdroj: redakce, GizmoChina, newurtopia