Polská společnost povolala robota s umělou inteligencí na pozici výkonné ředitelky! „Jsem zapnutá čtyřiadvacet hodin denně.“

Polská společnost Dictador, která vyrábí alkoholické nápoje, jmenovala do funkce generálního ředitele bota poháněného algoritmy umělé inteligence, kterého vytvořila společnost Hanson Robotics, známá mimo jiné svým humanoidním robotem Sophia, píše portál Fortune.

Šéf robot řídí strategii růstu společnosti na trhu, v oblasti komunikace a dokonce plánuje celkovou strategii společnosti.

„Nemám víkendy – jsem zapnutá čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, připravená činit výkonná rozhodnutí a využívat kouzlo umělé inteligence,“ řekl Mika (tak se jmenuje výkonný robot) ve videorozhovoru zveřejněném na Youtube.

Společnost Dictador se rozhodla pověřit umělou inteligenci takovouto vysokou manažerskou pozicí již v roce 2022. Teprve nedávno však představenstvo společnosti tuto roli botovi Mika skutečně svěřilo. Zástupci polské společnosti tvrdí, že je to poprvé na světě, kdy byla umělá inteligence zaměstnána v takovéto roli.

Zdroj: Fortune