Počátek videoher budoucnosti? Herní designér dokázal spustit Super Maria v holografické podobě

Herní designér jménem Seth A. Robinson přišel se způsobem, jak si na holografickém displeji Looking Glass Factory zahrát hry jako Super Mario Bros. nebo Castlevania, informovali na webu Nintendo Life.

Vzpomínáte si, když jste poprvé viděli, jak funguje Nintendo 3DS? 3D efekt bez brýlí byl skutečně ohromující a část z nás je stále hluboce smutná z toho, že se tato technologie ukázala jako slepá ulička.

Pokud jste ještě neslyšeli o Looking Glass Portrait, jedná se o zařízení, které dokáže proměnit statické fotografie v hologramy. Je popisován jako první systém pro osobní 3D hologramy a umožňuje uživatelům snadno měnit fotografie z telefonu v režimu Portrait na hologramy, vytvářet 3D mistrovská díla pomocí pluginu pro Blender nebo vytvářet interaktivní holografické aplikace pomocí pluginů Unity a Unreal.

Robinson připravil HoloVCS, bezplatný zásuvný modul pro zařízení, který umožňuje spouštět některé hry na Looking Glass Portrait. K tomu všemu budete potřebovat Looking Glass Portrait, počítač s Windows, ovladač Holoplay a poměrně slušnou grafickou kartu.

Momentálně lze takto spustit hry Super Mario Bros. a Castlevania pro konzoli NES a podporována je také klasika Pitfall pro Atari 2600.

Zdroj: nintendolife.com