Kamera na těle. Je menší než zapalovač a lze ji nosit na viditelném místě na bundě nebo košili

Násilníci někdy omezí své agresivní chování, pokud vědí, že jsou nahráváni na video. Když však vytáhnete telefon a natáčíte je, může se situace ještě zhoršit. V tomto případě přichází na řadu kamera PhoneCam, která má sloužit jako určitá střední cesta.

Kamera PhoneCam, kterou vyrábí belgická elektronická společnost Slimdesign, je menší než zapalovač a lze ji nosit na viditelném místě na bundě nebo košili uživatele. Obsahuje širokoúhlou videokameru s rozlišením 1080p/30 snímků za sekundu, mikrofon a moduly 4G/5G a Wi-Fi, píše portál NewAtlas.

Pokud se člověk ocitne v situaci, která by se mohla ukázat jako nebezpečná, stiskne jediné tlačítko PhoneCam. Tím kameru uvede do pohotovostního režimu, což signalizuje kroužek LED na zařízení, který svítí bíle. Obecně se předpokládá, že tím potenciálního útočníka upozorní na to, že je zde skutečně přítomna kamera.

Pokud se situace nadále vyhrocuje, uživatel stiskne tlačítko podruhé. Tím se kroužek změní na červený a kamera PhoneCam začne přenášet záznam na cloudový server, kde je zaznamenán pro případné použití u soudu nebo policií.

Kromě toho je předem určený kontakt pro případ nouze automaticky informován prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Tato aplikace zobrazuje živý audio/video přenos z kamery PhoneCam, zobrazuje polohu uživatele na mapě a navíc umožňuje kontaktní osobě a uživateli vést obousměrnou konverzaci.

Zdroj: NewAtlas