Muž si do ruky implantoval pět mikročipů. Tvrdí, že mu usnadňují život. Platí s pomocí ruky v obchodě a odemyká i bez klíče

Pětatřicetiletý muž z Itálie se stal prvním Italem, který si nechal do ruky implantovat pět mikročipů, které mu umožňují platit v obchodech rukou, otevírat dveře do domu bez použití klíče a procházet kontrolními branami v posilovně bez předložení průkazky. Na jednom z nich má uloženy různé údaje a hesla, jak píše web Il Gazzettino.

Tento neobvyklý experiment provedl Mattia Coffetti, odborník na IT bezpečnost a v Itálii se stal průkopníkem podkožních elektronických zařízení.

Mikročipy v ruce

Mikročipy neobsahují lokátory a fungují úplně stejně jako ty, které máme na bankomatech a kreditních kartách. Jejich instalace pod kůži umožňuje vyjít ven bez nich a platit za to, co si koupíte, vysvětlil italským médiím.

Zařízení, které si mladý Ital nechal implantovat, stojí několik set eur a umísťuje se s jednoduchou vakcínou ve specializovaných centrech, včetně tetovacích a piercingových salonů. Jde o stejnou metodu, jakou se implantují čipy psům a kočkám.

Jak bylo uvedeno, mikročipy nevybavily muže superschopnostmi ani z něj neudělaly kyborga, ale rozhodně je napřed.

Nyní mi slouží k placení, shromažďování a výměně dat, ale mají nekonečné možnosti, zejména v oblasti medicíny, dodal italský průkopník. Zdůraznil, že v budoucnu by mohly být velmi užitečné při všeobecném sledování životních funkcí a mohly by vyvolat poplach, když se děje něco špatného.

Coffetti vyjádřil naději, že tato technologie také jednoho dne umožní pozorovat mozek a možná pomůže najít lék na Parkinsonovu a Alzheimerovu chorobu.

Zdroj: redakce, ilgazzettino.it