Nový přívěs pohání elektřina. Sníží zátěž vozidla na nulu

Nový typ přívěsu nazvaný Dethleffs E. Home Coco díky vlastnímu elektrickému pohonu sníží zátěž tažného vozidla na nulu. To bude obzvláště užitečné v době elektromobilů s menším dojezdem, uvedl server New Atlas.

Integrovaný pohon s elektromotorem umožní přívěsu zcela eliminovat zátěž tažného vozidla. Nejdůležitější součástí konstrukce je elektronický senzor a řídicí systém, který udržuje přívěs v provozu stejnou rychlostí jako tažné vozidlo, čímž snižuje zatížení přívěsu, aniž by negativně ovlivnil bezpečnost, jízdu nebo ovladatelnost.

Tento přívěs by mohl být přínosem zejména pro tažná elektrická vozidla, u nichž se prokazuje, že při tažení nákladu ztrácejí až polovinu svého dojezdu na baterie. Elektrická vozidla s přívěsem by tak mohla absolvovat cesty, aniž by musela neustále zastavovat kvůli nabíjení.

Systém by mohl pomoci i dalším typům vozidel včetně aut s vnitřním spalovacím motorem a hybridů zlepšit celkovou účinnost a snížit spotřebu paliva při tažení.

Než se to však stane skutečností pro uživatele obytných vozů, musí jejich výrobci Thor Industries a ZF Friedrichshafen ještě provést další testy, načež předvedou svůj nejnovějšího koncept na letošním veletrhu Florida RV SuperShow v USA.

Zdroj: newatlas.com