Novinka ve světě telefonů. Smartphone funguje bez aplikací pouze s pomocí umělé inteligence

Letošnímu veletrhu MWC 2024 v Barceloně vévodí umělá inteligence. Proto, jak se zdá, většina výrobců aplikuje umělou inteligenci, kam jen se dá. A to platí i u telefonů. Brzy totiž nebude nutné mít v telefonu chytré aplikace. Bude stačit, když uživatel vyjádří své přání a o zbytek se postará smartphone.

Veletrh Mobile World Congress 2024 (MWC) zatím nabízí velmi zajímavé technologické novinky. Jednu takovou novinku představila společnost Deutche Telekom. Jedná se o chytrý telefon, který má fungovat bez aplikací, píše portál Chip. Tento telefon má pracovat na principu otázek a pokynů, které jsou předávány umělé inteligenci. V současnosti se jedná pouze o prototypy, a proto není jisté, kdy se začne telefon vyrábět sériově.

Umělá inteligence vyhrává v technologiích

Společnost Deutsche Telekom přímo na veletrhu předvedla dva typy smartphonů, které disponují umělou inteligencí. Umělá inteligence, která je v prvním ze dvou typů smartphonů, využívá cloud pro generování umělé inteligence. U druhého modelu byl použit procesor Snapdragon 8 Gen 3, a díky tomu se většina zpracování Al odehrává přímo v telefonu.

Umělou inteligenci je pak možné ovládat hlasovými příkazy, případně zadáním pomocí textu. Pomocí příkazu bude možné objednat si třeba jídlo do domu nebo letenky. Dozvědět se informace, které uživatel v dané chvíli chce vědět. Al bude moct být využit i na příkazy ohledně nastavení samotného telefonu.

Zdroj: Chip