Nová verze Outlooku. Webová aplikace v nativní verzi Windows

Společnost Microsoft zjevně odemkla použití nového Outlooku majitelům firemních a vzdělávacích účtů. Zatím není jasné, kdy bude aplikace One Outlook vydána pro systém Windows, napsal portál Heise.

Nová verze aplikace Microsoft Outlook pro Windows, která se vyvíjí již rok, se zřejmě blíží k dokončení. Na síti se objevila uniklá testovací verze. Majitelé firemních a vzdělávacích účtů u společnosti Microsoft si již mohou vyzkoušet novou verzi poštovní aplikace. K osobním poštovním účtům však zatím nelze přistupovat.

První obrázky a informace o programu, interně nazývaném „One Outlook“ nebo „Project Monarch“, unikly již před rokem. V té době však nový Outlook ještě nebylo možné používat mimo Microsoft. O testovací verzi, která byla nyní nalezena, jako první informoval internetový magazín Windows Central.

Vzhled převzaté webové aplikace

Nová aplikace Outlook vypadá velmi podobně jako webová verze na webu Outlook.com. Rozdíly byly zjištěny pouze v některých nativních úpravách operačního systému. Například panel výběru v horní části lze změnit na tradiční vzhled aplikace Outlook. Byly také přidány prvky nabídky pro ovládání oken. Nová okna se neotevírají jako překryvné okno jako ve webovém prohlížeči, ale jako vlastní nové okno.

Společnost Microsoft zatím aktualizaci oficiálně neoznámila. Očekává se, že nový Outlook pro Windows 10 a Windows 11 by mohl být vydán až na podzim. Jednotný vzhled se má v budoucnu rozšířit i na verze pro macOS a Linux. Proslýchá se, že Microsoft chce novou aplikaci nabízet jako doplněk ke stávajícím programům.

Zdroj: Heise.de