Nová éra robotiky. Společnost Boston Dynamics představuje elektrického robota Atlas, který má být pohyblivější než člověk

Boston Dynamics, přední inovátor v oblasti robotiky, odhalil nového elektrického robota Atlas jen den po vyřazení jeho první verze. Tato změna znamená klíčový posun v technologii a aplikacích humanoidních robotů, píše portál Interesting Engineering.

Jen den po oznámení o vyřazení svého prvního modelu Atlas, který byl poháněn hydraulicky, představila společnost Boston Dynamics světu jeho nástupce. Nový Atlas je plně elektrický a připraven pro nasazení v reálném světě. Vývoj tohoto robota je výsledkem desetiletího výzkumu a inovací.

Nová éra robotiky

Nový Atlas přichází s řadou vylepšení, včetně větší síly, lepší agility a rozšířené schopnosti manipulace. „Vycházíme ze stávajících schopností a rozšiřujeme je o nové technologie pro manipulaci,“ uvedla společnost v tiskovém prohlášení. Součástí nového Atlasu jsou inovativní chapadla, která umožňují pracovat s různorodými a nepravidelnými objekty.

Spolupráce s Hyundai otevírá Atlasu nové možnosti v průmyslových aplikacích, což je klíčové pro testování a zdokonalování jeho schopností. „Hyundai nám poskytne testovací pole pro nové aplikace Atlasu,“ řekl mluvčí Boston Dynamics.

Další inovací je software Orbit, který umožňuje efektivní správu robotických flotil. Tento systém byl navržen tak, aby umožnil lepší integraci robotů do každodenního života a pracovních procesů.

Generální ředitel Boston Dynamics, Robert Playter, zdůraznil, že nové aktuátory v Atlasu nabízejí výkonnost srovnatelnou s elitními sportovci, což robota předurčuje k výkonům, které jsou pro člověka nedosažitelné. „Atlas může provádět pohyby, které jsou za hranicemi lidských možností,“ dodal Playter.

Zdroj: Interesting Engineering