Nositelný exoskelet udělá z lidí sportovce s nadlidskými schopnostmi

Zvyšte své schopnosti při turistice, lezení a běhu. Představte si, že se vydáváte do divočiny nejen jako dobrodruh, ale jako nadčlověk. Přesně to nabízí terénní exoskelet X1. Toto převratné vybavení vyrobil čínský startup Dnsys.

Jak funguje terénní exoskelet poháněný umělou inteligencí?

Motorizovaný terénní exoskelet poháněný umělou inteligencí se připevní k vašemu pasu a stehnům a díky působivému výkonu 900 W zvýší vaše přirozené schopnosti. X1 zvyšuje vaše schopnosti při pěší turistice, lezení a běhu a umožňuje vám nést na ramenou až 83 kilogramů vybavení. Dosahuje rychlosti přes 16 km/h a skládá se do kompaktních rozměrů pro snadné cestování.

Technické triumfy exoskeletu

Model X1 společnosti Dnsys vyniká ultralehkou konstrukcí, váží pouhých 3,5 kg – je lehčí než jakýkoli předchozí model konkurence. Může se pochlubit výkonem, který převyšuje jeho předchůdce o 100 wattů, což znamená podporu zátěže o dalších 18 kilogramů. Model X1 je zkonstruován tak, aby se dynamicky přizpůsoboval pohybům uživatele díky vestavěným snímačům pohybu a algoritmům umělé inteligence, které optimalizují výkon v reálném čase.

Posouvání hranic rychlosti a vytrvalosti – z lidí dělá sportovce s nadlidskými schopnostmi

Díky režimu boost, který se ovládá tlačítkem, může X1 vyvinout rychlost 16,7 km/h, což je rychlost, která je výzvou i pro zkušené sportovce. Je vybaven nejen pro rychlost; exoskeleton také klade odpor při sjezdech, pomáhá chránit kolena a ovládat nohy. Zařízení může také umožnit osobám s pohybovými problémy prozkoumávat venkovní prostředí a samostatněji se pohybovat. Díky bateriím vyměnitelným za provozu a možnosti rychlého nabíjení je X1 připraven na jakoukoli výzvu na dlouhé vzdálenosti. Model X1 je zkonstruován z leteckého hliníku a uhlíkových vláken, takže si zachovává lehkost, aniž by to bylo na úkor pevnosti.

Zdroj: foxnews.com