Nejlepší optická iluze roku vám zamotá hlavu!

Pokud jde o optické iluze, letos se objevila celá řada zajímavých, inovativních a mysl ohromujících návrhů, do kterých se můžete ponořit. Na webu creativebloq.com nám ale ukázali tu nejlepší za letošní rok.

Tato úžasná iluze právě vyhrála soutěž o nejlepší iluzi roku a je opravdu velmi dobrá. Iluze s příhodným názvem „Královna přízraku“ vidí zdánlivě neviditelnou šachovou figuru královny, která se pohybuje po šachovnici v zrcadlovém odrazu, ale zázračně ne na skutečné šachovnici.

Jak můžete vidět na videu výše, královna není ve skutečnosti neviditelná, je to jen velmi dobře navržená 3D iluze. Iluze funguje pouze z jednoho konkrétního úhlu nad šachovnicí a díky chytrému designu se 3D tvar zabudovaný do šachovnice prolíná a zakrývá šachovou figuru před zraky, což se podle videa nazývá „anamorfní perspektiva“.

Tento naprosto matoucí design vytvořil Matt Pritchard, který iluzi podrobněji vysvětluje na webových stránkách Iluze roku. „Iluze je dosaženo vytvořením maskovacího pláště neviditelnosti, který chrání královnu z jednoho úhlu pohledu,“ řekl Pritchard.

Zdroj: creativebloq.com