Nejlehčí dámská kabelka na světě. Je vyrobena z materiálu používaného NASA. Odolá teplotám téměř 1 100 stupňů Celsia

Francouzský módní dům Coperni představil další výrobek, který si moderní ženy zamilují. Air Swipe Bag je dámská kabelka vyrobená z materiálu vyvinutého pro NASA, píše portál Yahoo.

Módní společnosti se chytají různých nápadů, jak vzbudit zájem o své výrobky. Obvykle k tomu využívají správný design, ale někdy sáhnou i po neobvyklých materiálech, které se v tomto odvětví běžně nepoužívají. Přesně to udělala francouzská společnost Coperni se svou nejnovější nabídkou, taškou Air Swipe Bag.

Air Swipe Bag nejlehčí dámská kabelka na světě
Její jedinečnost spočívá v použití materiálu, který bychom u dámského doplňku nikdy nečekali. Taška je totiž vyrobena z nano-materiálu aerogel z oxidu křemičitého. Jedná se o materiál vyvinutý pro NASA, který byl použit během mise Stardust. Tato mise, uspořádaná v roce 1999, umožnila dopravit na Zemi vzorky komety Wild 2.

Sáček váží pouhých 31 gramů, a to proto, že pouze 0,2 % této hmoty je skutečně hmotné. Zbytek je prostě vzduch, který proudí miliony kanálků obsažených v aerogelu. Díky této neobvyklé konstrukci je materiál extrémně lehký, a přitom velmi pevný.

Látka totiž dokáže udržet hmotnost až 4 000krát vyšší, než je její vlastní hmotnost, a odolává teplotám téměř 1 100 stupňů Celsia. NASA, která látku označuje jako „pevný kouř“, ji použila mimo jiné v roverech na Marsu jako izolaci, která má elektronice poskytnout ochranu před okolním prostředím.

Air Swipe Bag je tedy v každém ohledu neobvyklá dámská taška. Je tak lehká, že by ji silný vítr nejspíš dokázal vynést do vzduchu, a přitom je poměrně odolná. V tuto chvíli bohužel není známo, kolik za takový výrobek budete muset zaplatit, ale lze předpokládat, že to nebude malá částka.

Společnost Coperni již má na svém kontě dámské kabelky z neobvyklých materiálů a vždy byly velmi drahé.

Zdroj: Yahoo