NASA se spojila se společností Apptronik a vytvořila humanoidního robota Apollo

Apollo od společnosti NASA a Apptronik je šílený humanoidní robot pro rychlý vývoj (QDH) pro budoucí vesmírné mise, jak uvádí server CNET.

Tento univerzální robot je schopen plnit různé úkoly v dynamickém prostředí, když není ve vesmíru, včetně práce v logistice, maloobchodě, pohostinství a dalších oblastech. Současný prototyp měří 1,5 metru a váží 75 kilogramů. Je schopen chodit a zvedat břemena o hmotnosti až 55 kg. Sériově vyráběný robot Apollo má být veřejně představen ještě letos a krátce poté budou zahájeny předobjednávky. Ve vesmíru ho však možná uvidíte až v druhé polovině tohoto desetiletí, protože první dodávky by měly začít až příští rok.

„Pokračující investice od NASA potvrzují práci, kterou v Apptroniku děláme, a bod zlomu, kterého jsme v robotice dosáhli. Roboti, o kterých jsme všichni snili, jsou nyní tady a připraveni vyrazit do světa. Tito roboti se nejprve stanou našimi nástroji zde na Zemi a nakonec nám pomohou dostat se za hranice a prozkoumat hvězdy,“ řekl Jeff Cardenas, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Apptronik.

Zdroj: cnet.com, redakce