Na veletrhu CES byla představena nabíječka telefonu, která dobíjí baterii vzduchem

Společnost Infinix představila na veletrhu CES svou nejnovější technologii nabíjení smartphonů AirCharge, která umožňuje dobíjet baterii vzduchem.

Nabíječky pro chytré telefony se stále vyvíjejí, ale výrobci nejenže zvyšují jejich výkon, ale představují i další revoluční řešení. Na letošním veletrhu CES v Las Vegas byla k vidění řada nových nabíječek, které umožňují dobíjet baterii telefonu ve vzduchu. Ty bylo možné najít mimo jiné na stáncích společností Xiaomi a Oppo a také čínského výrobce smartphonů Infinix.

AirCharge dobije váš telefon ve vzduchu
Společnost představila nový model nabíječky s názvem AirCharge. Zařízení využívá nízkofrekvenční magnetickou rezonanci k bezdrátovému dodávání energie o výkonu až 7,5 wattu. Díky tomu lze telefon nabíjet ze vzdálenosti až 20 cm a pod úhlem až 60 stupňů.

Stručně řečeno, na rozdíl od běžných bezdrátových nabíječek nemusíme telefon pokládat na indukční podložku a po dobu dobíjení baterie přerušovat to, co právě děláme. S AirCharge můžeme telefon držet v ruce po celou dobu, aniž bychom museli přestat hrát hru nebo sledovat film. Existuje ještě jedno, neméně zajímavé využití této vychytávky. Můžeme jej totiž připevnit pod stůl, v takovém případě telefon jednoduše položíme na stůl a baterie se začne nabíjet.

Výrobce se samozřejmě postaral o bezpečnost své technologie a nainstaloval systémy pro detekci předmětů, které by mohly nabíjení narušit. Kromě toho se objevil obvod přepěťové ochrany, který bude fungovat v případě náhlého poklesu vzdálenosti mezi telefonem a podložkou.

Infinix zatím neprozradil, kolik za AirCharge budete muset zaplatit, ani kdy se začne prodávat. Vzhledem k tomu, že podobná řešení již mají připravena i ostatní výrobci, však společnost pravděpodobně nenechá zákazníky příliš dlouho čekat.

Zdroj: prnewswire