Mobilní fotovoltaická instalace. Tento přívěs vyrábí elektřinu

Ve Francii bylo vyvinuto mobilní fotovoltaické zařízení. Společnost Ecosun navrhla přívěs vybavený fotovoltaickými panely, střídačem a zásobníkem energie. Poskytuje elektřinu kdekoli, bez ohledu na přístup k síti, informuje portál pv-magazine.com.

Trailer-Watt je projekt francouzské společnosti Ecosun. Tato mobilní fotovoltaická instalace dokáže snadno napájet celou budovu s výkonem až 5,4 kWp a integrovaným úložištěm energie a střídačem.

Fotovoltaický přívěs se skládá z patnácti fotovoltaických modulů s celkovým výkonem 5,4 kWp při orientaci na jih, což by pokrylo energetické potřeby běžné domácnosti. Systém je vybaven střídačem VICTRON Multiplus II s výkonem 3,5 až 8 kVA. Kromě toho je systém vybaven zásobníkem energie o jmenovité kapacitě 11,5 až 23 kWh.

Sestavená fotovoltaická instalace má rozměry 6,76 × 2,19 × 1,1 metru. Podle výrobce je instalace jednoduchá a zvládne ji jedna osoba za 5 až 10 minut. Hydraulické válce se používají ke zvětšení úhlu instalace. V rozloženém stavu má celkové rozměry 6,76 × 6,20 × 1,10.

Systém sestávající z 15 modulů o výkonu 360 Wp každý, spolu s celou konstrukcí a zařízením pro ukládání energie, váží celkem 1,8 tuny, takže k jeho tažení je zapotřebí přiměřeně těžký automobil, ale může to být samozřejmě i osobní vozidlo.

Tento typ mobilní fotovoltaické instalace je ideální pro lidi, kteří jsou rádi venku, ale také pro podniky, které potřebují elektřinu tam, kde není možnost připojení k síti. Za zmínku však stojí, že Trailer-Watt lze připojit k přenosové síti nebo generátoru elektrické energie, aby byla zajištěna záloha v případě snížené výroby z fotovoltaických modulů.

Zdroj: pv-magazine.com