Microsoft upgraduje svou službu cloud computingu. Umožní zákazníkům ukládat data v rámci EU namísto v USA

Společnost Microsoft ve čtvrtek oznámila, že modernizuje svou službu cloud computingu tak, aby zákazníci mohli ukládat veškeré osobní údaje v rámci Evropské unie, místo aby je ukládali v USA, kde neexistují vnitrostátní zákony na ochranu osobních údajů.

Změny se týkají služeb Azure, Microsoft 365, Power Platform a Dynamics 365, uvedla technologická společnost.

Společnosti zabývající se cloud computingem se snaží lokalizovat ukládání a zpracování dat v souvislosti se zpřísňujícími se požadavky v 27 zemích Evropské unie, která má přísné zákony na ochranu osobních údajů.

Brusel a Washington se již několik let přou o bezpečnost údajů občanů EU, které technologické společnosti ukládají v USA, poté, co bývalý zaměstnanec Národní bezpečnostní agentury Edward Snowden odhalil, že americká vláda odposlouchává data a komunikaci lidí online.

Společnost Microsoft uvedla, že její řešení EU Data Boundary jde nad rámec evropských požadavků na dodržování předpisů. Společnost se již dříve zavázala, že zákazníci nebudou přesouvat svá data mimo EU.

V loňském roce společnost začala ukládat a zpracovávat některá data uvnitř Evropy. Nyní to rozšiřuje na všechny osobní údaje, včetně pseudonymizovaných údajů, které se nacházejí v automatizovaných systémových protokolech, které se automaticky generují při spuštění online služeb, uvádí portál ABC News.

Ještě letos začne Microsoft zajišťovat, aby údaje o technické podpoře byly uchovávány v Evropě. Plánuje také placenou možnost první reakce na technickou podporu z EU.

Amazon v loňském roce zavedl nezávislou cloudovou infrastrukturu pro EU, protože se snažil řešit přísné předpisy, kterým čelí společnosti a organizace veřejného sektoru.

zdroj: ABC News