Konec veder v autech! Volkswagen ID.7 nabídne nejchytřejší klimatizaci na světě

Volkswagen ID.7 bude při své premiéře ve druhém čtvrtletí roku 2023 vybaven nejchytřejším klimatizačním systémem na světě. Může se zdát zvláštní, že Volkswagen investoval tolik peněz do systému, který existuje od roku 1940 a je rozšířený od 70. let, ale jednou z rozhodujících definic luxusu je snadnost a pohodlí, jak píše server Carbuzz.

Místo toho, aby Volkswagen znovu vynalézal klimatizaci, jednoduše dělá základní systém chytřejším a snadněji přístupným prostřednictvím dotykové obrazovky informačního a zábavního systému. ID.7 má být zjevně konkurentem v segmentu luxusních vozů střední třídy a tato nová technologie je jednou z mála luxusních věcí, kterými se Volkswagen bude chlubit ještě dlouho po oficiálním představení.

Pokud se podíváte na rozložení palubní desky, zjistíte, že ID.7 nemá standardní výdechy ventilace, které se nastavují ručně. Výdechy jsou ovládány elektronicky, což zní jako další vrstva složitosti, kterou vůz nepotřebuje. Myšlenkou však je nastavit preferovanou teplotu možná jednou nebo dvakrát a vůz si ji po zbytek svého životního cyklu vyřeší sám.

Vůz začne rozvádět vzduch po celé kabině, jakmile se řidič přiblíží s klíčkem. Tento systém není nový a existuje již nejméně deset let. Novinka se projeví až po otevření dveří. Pokud je venku horko, inteligentní ventilační otvory provedou řadu horizontálních pohybů, aby co nejrychleji rozvedly studený vzduch po kabině. Nebo pokud je člověk jediným cestujícím, proud vzduchu se nasměruje přímo na jeho tělo.

Jedná se také o první klimatizační systém, který zohledňuje polohu slunce. Snímač v čelním skle dokáže rozpoznat úhel dopadu slunce a systém nasměruje proud vzduchu do této polohy, aby ochladil kabinu. Zároveň nasměruje větší proud vzduchu k cestujícím na této straně vozidla.

Inteligentní klimatizaci lze nastavit prostřednictvím nabídky „Personalizace“ a k dispozici bude několik profilů řidiče. Představte si to jako paměť sedadel nebo individuální volbu jízdního režimu klimatizace. Kromě nastavení profilu klimatizace pro jednotlivce umožní Volkswagen majiteli také přizpůsobit hlasové povely prostřednictvím „Inteligentní klimatizace“. Stejně jako u MBUX a iDrive 8 od BMW vyslovíte frázi a vůz udělá, co si přejete. Zdá se, že Volkswagen je trochu formálnější. Místo toho, abyste asistenta probudili slovem „ahoj“, musíte říct: „Dobrý den, Volkswagene, mám studené ruce.“ A vůz na několik minut zapne vyhřívání volantu.

To vše lze samozřejmě ovládat prostřednictvím informačního a zábavního systému. Pokud jste někdy řídili moderní Volkswagen, víte, že jejich dotykové displeje a operační systémy nejsou na stejné úrovni. Volkswagen na tom pracuje a ID.7 je toho prvním důkazem. Nová 15palcová obrazovka infotainmentu se prý ovládá snadněji a do menu klimatizace se dostanete jediným klepnutím.

Zdroj: carbuzz.com