Kalendář Google může zavést vyhrazené tlačítko k narozeninám

Spousta lidí se spoléhá na Kalendář Google, aby si výjimečná data zapamatovala, a přidává si je jednou za rok pro připomenutí. Zdá se, že Google naslouchá, protože nadcházející aktualizace by mohla přidávání narozenin ještě více usnadnit.

Technologická publikace Android Authority zaměřená na systém Android a detektor kódu Assemble Debug objevili v nejnovější aktualizaci Kalendáře Google (verze v2024.21.0-637471596) skrytý čip „Narozeniny“, když se vrtali v kódu aplikace. Očekává se, že tato nová funkce výrazně usnadní přidávání opakovaných připomínek narozenin.

V současné době přidávání narozenin do Kalendáře Google zahrnuje vytvoření celodenní události, která se opakuje každý rok. To znamená ručně nastavit událost, odstranit konkrétní čas, označit ji jako celodenní a nakonec zvolit možnost „každoročně“ pro opakování. Tlačítko „Narozeniny“ (pokud bude vydáno) slibuje, že tento proces výrazně zjednoduší. Vše vyřídí za vás, čímž se sníží nutnost vyplňovat další pole, a dokonce budete moci uvést i rok narození, uvádí portál Phonearena.

Nastavení roku narození sice v tuto chvíli neumí nic extra, ale v budoucích aktualizacích by mohlo být užitečné. Aktualizace navíc naznačuje tlačítko, které vám pomůže přidat do kalendáře ještě více narozenin, abyste nikdy nezmeškali žádnou připomínku.

zdroj: Phonearena