Jak vyrábět elektřinu v paneláku, aneb fotovoltaika na balkoně je již skutečností

Fotovoltaika na balkoně bude možná brzy dostupná pro každého. Německá společnost We Do Solar začíná prodávat balkónové fotovoltaické sady, které si může nainstalovat každý.

Balkonové soupravy německé společnosti budou prvním zákazníkům dodány během příštích tří týdnů.

Předpokládá se, že připravené balkonové fotovoltaické sady se snadno instalují a uvádějí do provozu. Nebude k tomu potřeba žádný odborník ani elektrikář. To by mohlo výrazně zvýšit zájem o toto řešení. Sada se skládá z osmi fotovoltaických modulů o celkovém výkonu 640 Wp. Každá z nich má rozměry 90 × 54 × 0,2 cm. Každý modul se skládá z 99 monokrystalických článků s účinností 21,33 %.

Ve prospěch produktu We Do Solar hovoří hmotnost jednoho modulu. Každý z nich váží pouhých 1,6 kilogramu. Součástí sady je také měnič o výkonu 600 W. Výrobce na něj poskytuje záruku 25 let, jak uvádí server Gadzetomania.

Podle zástupců společnosti We Do Solar je taková instalace schopna snížit roční účet za elektřinu o 25 procent a zároveň přispět ke snížení uhlíkové stopy díky využití obnovitelné energie.

Fotovoltaika na balkoně – kolik to stojí

We Do Solar umožňuje objednat si sadu na svých webových stránkách v rámci předprodeje. Jeho cena je 1 299 eur, tedy v přepočtu něco málo přes 32 000 Kč. V porovnání s klasickou fotovoltaickou instalací je to poměrně velká částka, ale vzhledem k tomu, že se jedná o jednoduché řešení, které si můžete nainstalovat sami, a vzhledem k tomu, že jde pravděpodobně o jednu z nejpohodlnějších možností montáže fotovoltaiky na balkon, může se najít poměrně dost zájemců.

Zdroj: gadzetomania.pl