Instalace systému Windows 11 Pro bude vyžadovat účet Microsoft: oficiální informace

Společnost Microsoft oznámila, že pro úvodní nastavení systému Windows 11 Pro je nutné mít připojení k internetu a přidat účet Microsoft.

K instalaci systému Windows 11 Pro je rovněž nutné připojení k internetu a účet Microsoft. Společnost Microsoft to oznámila s tím, že nové požadavky na SKU Pro připomínají ty, které byly loni představeny u systému Windows 11 Home. Stručně řečeno, při instalaci systému Windows 11 Pro do nového systému již nebude možné obejít požadavek na účet Microsoft tím, že si nastavíte místní účet.

Od Windows 10 Microsoft uživatele svých operačních systémů tlačí k používání účtu Microsoft a změna ve Windows 11 Pro jde tímto směrem. Novou funkci pravděpodobně neuvítají všichni ti, kteří do svých systémů raději nezadávají citlivé údaje nebo kteří se v nejnovějších verzích systému Windows snaží sběru dat jakýmkoli způsobem vyhnout.

Systém Windows 11 Pro, který bude brzy nainstalován pouze při připojení k internetu
„Stejně jako Windows 11 Home Edition, i Windows 11 Pro Edition nyní vyžaduje připojení k internetu pouze během počáteční konfigurace zařízení (OOBE),“ stojí na stránce, kde byl oznámen Windows 11 Insider Preview Build 22557. „Pokud se rozhodnete konfigurovat zařízení pro osobní použití, bude ke konfiguraci vyžadován také účet Microsoft.“ Nový požadavek se v současné době testuje v rámci sestavení systému Windows 11 Insider a v následujících měsících bude pravděpodobně implementován do verze Pro.

Uživatelé, kteří dnes instalují Windows 11 Pro do svého zařízení, se mohou vyhnout zadávání účtu Microsoft tím, že během instalace odpojí počítač od internetu a nastaví v operačním systému místní uživatelský účet. Po zavedení nových funkcí ve stabilních verzích to již nebude možné, protože instalaci lze dokončit pouze při připojení k internetu, zadáním účtu Microsoft a jeho použitím k přihlášení do operačního systému. Jediným způsobem, jak se vyhnout zadání vlastního účtu, by tedy bylo zadat účet alternativní.

Zdroj: MIcrosoft