Instagram aktualizuje své možnosti „omezit“ v boji proti kyberšikaně

Instagram je již delší dobu pod drobnohledem kvůli svému vlivu na dospívající. Nová aktualizace aplikace nyní rozšiřuje dva bezpečnostní prvky, jejichž cílem je chránit dospívající před šikanou. Nyní se mění způsob fungování omezování, což dospívajícím poskytuje více možností, jak se vypořádat s potenciálními šikanujícími.

Díky novým změnám mohou nyní uživatelé Instagramu „omezit“ své interakce s příspěvky pouze na „blízké přátele“. V podstatě se vám budou zobrazovat komentáře a zmínky pouze od lidí ze seznamu „blízkých přátel“. Ostatní sledující mohou s příspěvky stále interagovat, ale komentáře a zprávy nebudou pro ostatní viditelné, uvádí portál Phonearena.

Omezování komentářů existuje jako funkce od roku 2021 a jejím cílem bylo zabránit náhlému přívalu obtěžování. Nyní se nové změny více zaměřují na to, aby se na platformě zabránilo nepříjemnému šikanování. Zejména pokud se uživatel bojí šikanujícího zablokovat, aby se šikana nestupňovala.

Podobné změny se týkají také funkce „omezit“ v aplikaci. Uživatelé budou moci zakázat omezovaným osobám, aby je označovaly nebo zmiňovaly, a komentáře osob z omezeného seznamu budou automaticky skryty všem.

zdroj: Phonearena