Indiana Jones se vrátí s vlastní hrou

Oznámení nové hry z univerza Star Wars nebylo jediným překvapením pro hráče a fanoušky tvůrčího génia George Lucase. S obnoveným zájmem Lucasfilmu o herní svět se dočkáme i nového dobrodružství rošťáckého archeologa.

O vývoj se starají mistři ze švédského studia Machine Games, kteří s moderní inkarnací střílečky Wolfenstein již několikrát dokázali, že to s návraty zaprášených hrdinů z minulosti umí. Nový titul s Indym v hlavní roli pochází z čerstvě oznámené spolupráce mezi herním labelem Lucasfilm Games a Bethesdou, která od minulého roku spadá pod křídla Microsoftu. Dá se tedy čekat, že se Indiana Jones zcela určitě dočkáme na PC a Xboxu, ne už tak jistě na PlayStation

Tohle patří do muzea!
Od poslední hry s Indym v hlavní roli uplynulo mnoho let a bude vám odpuštěno, pokud si nevzpomínáte – šlo totiž o sociální slátaninu na Facebooku s názvem Indiana Jones Adventure World. Naopak naše nejvřelejší vzpomínky na virtuálního Indyho pochopitelně směřují do dob vrcholné tvorby LucasArts a jejích point-and-click adventur.

Služebně mladším hráčům nicméně lze doporučit i third-person akční adventury počínaje Indiana Jones and the Infernal Machine a dalšími až do roku 2009. Od té doby se po archeologovi slehla zem a vrátí se k němu až někdy v příštích letech právě tvůrci Wolfensteina pod taktovkou Todda Howarda, kreativního ředitele Skyrimu a velkého fanouška samotného Indyho.

Z teaseru lze vyčíst jen málo, přesto tu nějaké indicie fandové vydolovali. Zásadní je samozřejmě zasazení příběhu hry, která by se podle datované letenky do Říma (a dále do Vatikánu) měla odehrávat v roce 1937 – tedy mezi prvním a třetím filmem trilogie. (Druhý díl, Temple of Doom, byl prequel k jedničce.)

Není tedy překvapením, že arcizlouny tu budou opět náckové. Nic jiného bychom od Machinegames ostatně nečekali. A co se týče artefaktu, po kterém se bude Indy pídit? Historií políbení fandové tipují Meč islámu, který v roce 1937 vlastnil italský diktátor Mussolini. To by bylo, aby se jej Indiana nepokusil získat a vrátit ho tam, kam patří. Do muzea!