Google pohřbí svou službu s podcasty

Společnost Google bez skrupulí ukončuje další internetovou službu. Další nástroj bude brzy ukončen, protože Google Podcasts míří na technologický hřbitov.

V posledních letech byla ukončena řada oblíbených služeb z portfolia společnosti Google. Pomalu se blíží čas ukončení činnosti dalšího oblíbeného nástroje.

Společnost Google oznámila konečné datum ukončení služby Google Podcasts. Ačkoli jsme o plánech na jeho ukončení věděli již od září, nyní víme, kdy přesně jej společnost přestane nabízet.

Uživatelé budou moci platformu Google Podcasts využívat do konce března 2024. Důležité je, že až do července 2024 budou moci všichni, kdo si to budou přát, převést své odběry na YouTube Music nebo jiné platformy pro podcasty.

Tím se provoz služby Google Podcasts po osmi letech od jejího spuštění v roce 2016 uzavírá. Za zmínku stojí, že jde o další hudební službu, která v posledních letech ukončila svůj život. Zde můžeme zmínit službu Google Listen (ukončena v roce 2012) a také Google Play Music Podcasts (ukončení v roce 2020).

O podcastové platformy, ale v Česku není nouze. Podcasty najdete například Spotify nebo také na platformě podcasty.seznam.cz.

Zdroj: Alphabet, redakce