Google Pixel 8 Pro má funkci teploměru. Zkontroluje horečku

Společnost Google právě rozšířila možnosti vlajkového smartphonu Google Pixel 8 Pro o funkci teploměru. Zařízení nyní dokáže snadno změřit tělesnou teplotu člověka.

V chřipkové sezóně je nutné často měřit tělesnou teplotu. To lze samozřejmě provést bezkontaktním teploměrem, který je k dispozici v nejbližší lékárně, ale můžete použít i chytrý telefon. Stačí mít vlajkovou loď Google Pixel 8 Pro, která právě takovou funkci dostala.

Google Pixel 8 Pro zkontroluje, zda nemáme horečku
Pravděpodobně to ne každý ví, ale výše zmíněný smartphone Google má zabudovaný infračervený senzor, který se nachází na zadní straně hned vedle LED lampy. Výrobce napadlo, že by mohl být využit pro podporu zcela nové funkce, kterou je měření tělesné teploty.

Společnost na svém blogu vysvětlila, že tato funkce vznikla až nyní, protože snímače tělesné teploty podléhají předpisům pro zdravotnické přístroje. Před jejím zpřístupněním uživatelům bylo proto zapotřebí schválení Federálního úřadu pro kontrolu léčiv. Během klinických testů dokázal použitý algoritmus vypočítat tělesnou teplotu v rozmezí 36,1 až 40 stupňů Celsia s přesností +/- 0,3 stupně ve srovnání s klasickým spánkovým teploměrem. To znamená, že je téměř stejně přesný jako lékařský přístroj.

Na oficiální stránce podpory koncernu najdeme také návod, jak tuto funkci používat. Její použití je velmi snadné, protože stačí telefonem pomalu pohybovat před obličejem, a to po dobu asi čtyř sekund. Je velmi důležité, abyste to dělali co nejblíže pokožce, ale bez toho, abyste se jí dotýkali. Nositelé brýlí by si také měli po dobu měření brýle sundat.

Nová funkce může být velmi užitečná, protože ke svému fungování nevyžaduje pokrytí sítě a lze ji použít prakticky kdekoli. Může být užitečná zejména na cestách, kdy není po ruce běžný teploměr. Když se tedy necítíme dobře, můžeme si snadno ověřit, zda nemáme horečku.

Musím však zmínit, že funkce zatím funguje pouze ve Spojených státech. Není tedy známo, zda bude k dispozici i v jiných zemích. Lze však předpokládat, že se tak nestane v nejbližší době. Technologie by totiž musela na každém trhu projít samostatným schvalovacím procesem.

Zdroj: redakce, Google blog