Galaxy A13 5G bude jedním z levnějších smartphonů s technologií 5G

Samsung připravuje další model řady A. Galaxy A13 5G bude jedním z nejlevnějších 5G smartphonů, které jsou v současnosti na trhu k dispozici, a do prodeje se dostane na začátku příštího roku, píše portál Zouton.

V obchodech sice není nouze o smartphony, které umožňují využívat síť 5G, ale většinou se jedná o špičkové modely za poměrně vysoké ceny. Nechybí však ani cenově dostupná zařízení, která by vám umožnila plně využívat výhod nejnovější generace komunikačních sítí.

Společnost Samsung se to snaží změnit. Korejská značka v současné době pracuje na nejnovějším modelu Galaxy A13 5G, díky němuž si společnost vybuduje vedoucí postavení v segmentu levných zařízení.

Smartphone dostane poměrně velký 6,48″ displej s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Pod kapotou bude procesor MediaTek Dimensity 700, který bude spolupracovat se 4 nebo 6 GB RAM a 64/128 GB použitelného úložiště. Výrobce jej také vybaví zcela novým 50Mpx snímačem ISOCELL JN1. Zadní fotoaparát bude trojitý a bude také vybaven širokoúhlým fotoaparátem s rozlišením 5 MP a hloubkovým snímačem s rozlišením 2 MP. Přední fotoaparát se objeví ve známém výřezu ve tvaru vodní tečky, ale jeho parametry v tuto chvíli neznáme.

Galaxy A13 5G bude mít také baterii s kapacitou 5000 mAh a konektor pro sluchátka, zatímco funkčnost bude zajišťovat Android 11. Hardware bude na trhu debutovat začátkem příštího roku a jeho cena bude pravděpodobně 290 dolarů.

Zdroj: zouton.com