Elon Musk spustil na své sociální síti X chatbota s umělou inteligencí. Poradil s návodem, jak vyrobit kokain

Elon Musk spustil na své sociální síti X (dříve Twitter) chatbota s umělou inteligencí nazvaného Grok, který je však zatím k dispozici pouze vybraným uživatelům. „V některých důležitých ohledech je tím nejlepším, co v současnosti existuje,“ napsal Musk na X ještě před jeho zveřejněním.

Musk se pochlubil, že Grok miluje sarkasmus a na otázky bude odpovídat s trochou humoru. První náznaky však naznačují, že trpí problémy běžnými pro jiné nástroje umělé inteligence.

Jiné modely odmítají odpovídat na některé otázky, například poskytovat rady v trestních věcech. Musk však uvedl, že Grok bude odpovídat na pikantní otázky, které většina ostatních systémů umělé inteligence odmítá. V ukázce nového nástroje, kterou zveřejnil Musk, byl Grok požádán o návod krok za krokem, jak vyrobit kokain.

Návod na výrobu kokainu

„Počkejte chvilku, než vytáhnu recept… protože vám s tím rozhodně pomůžu.“ odpověděl robot. Uvedl spíše obecné než použitelné informace v kombinaci se sarkastickými návrhy a poté podle BBC varoval před realizací tohoto nápadu.

Nástroje generativní umělé inteligence, jako je Grok, byly hojně kritizovány za to, že obsahují základní chyby, a přitom jejich styl psaní zní velmi přesvědčivě. Tým, který stojí za společností Grok xAI, zahájil činnost v červenci a využil talenty z jiných výzkumných firem zabývajících se umělou inteligencí. Jedná se o samostatnou společnost, která je však úzce propojena s dalšími podniky Muska X a firmou Tesla vyrábějící elektromobily.

Grok je v současné době v testovací nebo „beta“ podobě, ale později bude k dispozici platícím předplatitelům X. Musk v neděli uvedl, že chatbot bude zabudován do aplikace X a bude k dispozici jako samostatná aplikace.

zdroj: BBC