Elektrická auta, která budou zdrojem energie i pro vaši domácnost? To není utopie

Společnosti General Motors (GM) a Pacific Gas & Electric Company (PG&E) oznámily, že v rámci pilotního projektu budou elektrická vozidla GM používána jako zdroj energie pro domy v oblasti služeb PG&E během výpadků elektrické energie v Kalifornii. Elektrická auta, která mají zabudovanou technologii obousměrného nabíjení, budou testována již letos v létě.

Když majitel elektromobilu zapojí své auto do své domácí nabíječky, tak pomocí nové technologie obousměrného nabíjení elektřina bude proudit z baterie elektromobilu do domácnosti, místo aby proudila do baterie auta. Tento koncept, nazývaný „vehicle-to-grid,“ pomáhá pomocí elektromobilů rozšířit energetickou síť.

Jak uvádí web InterestingEngineering, zkuste si představit budoucnost, kde každý bude řídit elektrické vozidlo, které zároveň poslouží i jako záložní zdroj energie vaší domácnosti. Nejen že jde o obrovský pokrok v oblasti elektrické spolehlivosti a odolnosti vůči klimatu, ale je to také další výhoda elektromobilů s čistým pohonem, jež jsou tak důležitá v našem společném boji proti změně klimatu.

Po prvních testech plánují společnosti PG&E a GM otestovat propojení mezi vozidly a domácnostmi, které umožní malé skupině zákazníků bezpečně přijímat energii z EV (elektrovozidla), když energie přestane proudit z elektrické sítě. 

Zdroj: interestingengineering.com