Co s recyklovanými airbagy? Japonská firma z nich vyrábí sportovní boty

Současným trendem v automobilovém průmyslu je rozsáhlé využívání recyklovaných a udržitelných materiálů v interiéru, ale stále existuje mnoho automobilových dílů, které se recyklují velmi obtížně. Nadnárodní značka sportovního oblečení Asics má možná řešení pro jednu z nich, protože jejím nejnovějším produktem je sportovní obuv vyrobená z recyklovaných airbagů, jak tvrdí server Carscoops.

Asics spolupracoval s japonskou společností Toyoda Gosei, aby našel lepší využití pro zbytky látky z airbagů z výrobního procesu, které by se normálně vyhodily. Podle společnosti je materiál pevný, pružný a vysoce odolný, takže se skvěle hodí pro svrchní část boty.

Nový model s názvem Asics Gel-Sonoma 15-50 je běžeckou variantou trailových běžeckých bot Gel-Sonoma. Designéři zachovali červené prošívání a číslování, které se nachází u všech vzdušnic vyráběných společností Toyoda Gosei. Na závěr přidali na jazyk udržitelné tenisky obrázek nafouknutého airbagu. Pokud chcete mít na svých botách kus recyklovaných airbagů, budou se tenisky Asics Gel-Sonoma 15-50 od 26. ledna prodávat za celkem standardní cenu 16 500 jenů (v přepočtu asi 2800 Kč).

Není to poprvé, co společnost Toyoda Gosei nachází chytré způsoby, jak recyklovat zbytky materiálů. Společnost již delší dobu přetváří látku z airbagů a přebytečnou kůži z volantů na tašky, pouzdra na pera a další výrobky prodávané pod značkou Re-S. Spolupráce společnosti Toyoda Gosei se značkou sportovního oblečení bude pokračovat i v budoucnu, takže se připravte na další udržitelné výrobky Asics z recyklovaných automobilových dílů.

Zdroj: carscoops.com