Chytrý telefon jako webová kamera. Microsoft přináší tuto novou funkci do systému Windows 11

Microsoft usnadní uživatelům Windows 11 videohovory. Díky nové funkci již nebude potřeba webová kamera, protože její roli převezme chytrý telefon nebo tablet.

Nedávná pandemie způsobila výrazný nárůst popularity práce na dálku. Na plnění pracovních povinností z domova jsme si zvykli natolik, že v tom pokračujeme a stále více lidí pracuje tímto způsobem. Webové kamery však něco stojí, a pokud je potřebujete maximálně jednou za několik týdnů, abyste se s vedením dohodli na budoucích projektech, mnoho lidí nevidí smysl v jejich nákupu.

Výrobci operačních systémů proto vycházejí uživatelům vstříc a umožňují používat chytrý telefon nebo tablet jako klasickou webovou kameru. Jako první s takovým nápadem přišla společnost Apple, která před časem vydala funkci Continuity Camera. Jedná se o možnost pro uživatele počítačů Mac, která jim umožňuje uskutečňovat videohovory přenosem obrazu obličeje pomocí iPhonu. Nyní jde Microsoft ve stopách cupertinské společnosti a identickou funkci nabízí uživatelům Windows 11.

Tato možnost, představená v nejnovější verzi systému dostupné v kanálu Windows Insiders, umožňuje používat smartphone nebo tablet se systémem Android jako webovou kameru. Funkce se používá velmi snadno, protože po jednoduché konfiguraci se náš smartphone objeví v systému jako webová kamera.

Když tedy chceme uskutečnit videohovor, stačí kliknout na příslušnou ikonu. Počítač se pak připojí k mobilnímu zařízení s nainstalovanou aplikací Link to Windows, která přenese obraz na monitor. Funkce samozřejmě nabízí možnost ovládání přenosu, což umožňuje jeho zastavení a také přepínání mezi kamerami telefonu. Umožňuje také zapnout režim HDR, který zvyšuje kvalitu obrazu.

Nová funkce je zatím dostupná pouze vybraným uživatelům, ale brzy by měla být k dispozici všem. Abyste mohli funkci používat, musíte si nainstalovat aplikaci Link to Windows a mít zařízení s operačním systémem Android 9.0.

Zdroj: Microsoft