Chytrý prsten má sledovat srdeční frekvenci nebo například kvalitu spánku

Pomalu, ale jistě se na trh dostávají chytré prsteny. Jedním z nich byl uveden společností Kospet s názvem iHeal Ring 3, který má za úkol sledovat různé zdravotní funkce, jak informuje portál Notebookcheck.

Uváděný chytrý prsten by měl měřit srdeční tep a kyslík v krvi. Také by měl tento prsten měřit denní aktivity, jako chytré hodinky. Například kroky a také spálené kalorie. Dokáže sledovat celý spánek a také zaznamenat krátké spánky. Dále by měl mít integrovanou funkci sportovních her s vlastním instruktorem.

Voděodolnost a kompatibilita s Android 5 a iOS 10

Chytrý prsten má být voděodolný do 5 ATM. Sledované údaje je možné sledovat v aplikaci Cyfit v chytrém telefonu či tabletu. Pyšní se kompatibilitou s Android 5 a iOS 10. Uvedená kapacita je 20 mAH a vydrží tedy tři až pět dní. Záleží ovšem na tom, jak intenzivně se prsten používá. Chytrý prsten je nabíjen magneticky. Na chytrý prsten je využita nanokeramika a lze si vybrat ze stříbrné nebo černé barvy v 5 různých velikostech (od 17,6 do 20,8 mm). Cenově vychází tento prsten na 99,99 dolarů (přibližně 2331 korun).

I větší společnosti pomalu začínají vyrábět své vlastní chytré prsteny. Například Samsung chce ještě letos uvést na trh první chytrý prsten. Společnost Apple zatím s tímto typem zařízení experimentuje.

Zdroj: Notebookcheck, FAZ