Bitcoin místo hotovosti už i v Evropě. Lichtenštejnsko ho přijme jako platidlo

Plány na zavedení plateb v bitcoinech oznámil lichtenštejnský ministr financí Daniel Risch. V prohlášení pro německý obchodní portál Handelsblatt prozradil, že možnost platit bitcoiny se v budoucnu stane pro občany malého knížectví standardem, jak píše server Coindesk.

Lichtenštejnské knížectví hodlá přijímat platby v bitcoinech. Vklad, který Lichtenštejnsko obdrží v bitcoinech, má být okamžitě vyměněn za národní měnu, švýcarský frank. Tímto způsobem nebude mít kolísavý kurz kryptoměny vliv na finanční stabilitu státu.

Částka, kterou vkladatel zaplatí, se přepočítá podle směnného kurzu platného v době platby. Nehrozí tedy, že pár hodin po vkladu bude v lichtenštejnské pokladně méně peněz, než kdokoli očekával.

Lichtenštejnsko nemá dlouhodobé plány držet kryptoměny nebo do nich investovat. Ministr financí Risch, který se o budoucnosti trhu s kryptoměnami vyjádřil pozitivně, potvrdil, že lichtenštejnské rozpočtové přebytky jsou investovány na kapitálovém trhu a jsou denominovány v tradičních měnách. V současné době dosahují výše 2,23 miliardy švýcarských franků (v přepočtu cca 53 miliard Kč).

Zdroj: redakce, coindesk.com