Autonomní elektrický kamion získal první práci na plný úvazek. Elektrický kamion nyní převáží hotové zboží bez řidiče

V roce 2017 představila švédská společnost Einride svou vizi budoucnosti nákladní dopravy s nákladním vozem T-pod bez kabiny. Elektrické autonomní vozidlo získalo v loňském roce schválení pro provoz na veřejných komunikacích a nyní zahájilo každodenní provoz ve městě Selmer v USA, píše portál NewAtlas.

Futuristický elektrický kamion nyní převáží hotové zboží mezi výrobním závodem společnosti GE v Selmeru a skladem vzdáleným 0,48 km a každý týden od pondělí do čtvrtka vykoná sedm jízd po soukromé silnici denně.

Vozidlo se přistaví k nakládací rampě, kde kamery s umělou inteligencí spouštějí ovládání dveří a desky rampy a zároveň zajišťují kamion na místě a komunikují s autonomním nakládacím robotem.

Po naložení nákladu se vozidlo Einride vydá na cestu do skladu, kde proběhne autonomní couvání a vykládka. Každou jízdu monitoruje vzdálený operátor prostřednictvím privátní komunikační sítě dodané společností Ericsson.

„Ve společnosti Einride věříme v autonomii řízenou člověkem, což znamená, že u našich autonomních operací je vždy přítomen člověk v podobě vzdáleného operátora,“ vysvětlila společnost. „Ačkoli autonomní vozidlo Einride je navrženo tak, aby fungovalo a funguje autonomně, naši vzdálení operátoři přispívají k tomu, aby byla autonomie škálovatelná, bezpečná a aby byla zajištěna optimální efektivita a bezpečnost našich vozidel za všech okolností.“ uvedl jeden ze zástupců společnosti

Zdroj: NewAtlas