Asio Technologies integruje své systémy NavGuard do dronů amerického zákazníka. Bude mít USA nejlepší drony na světě?

Společnost Asio Technologies je významný vývojář a výrobce geoprostorových polohových systémů a taktických obranných řešení. Integruje své optické navigační systémy NavGuard do bezpilotních letounů amerického zákazníka. Společnost Asio Technologies představí na výstavě UVID v izraelském městě Tel Avivu řadu navigačních řešení NavGuard pro bezpilotní letouny, která jsou odolná proti zaseknutí, jak píše server EDR.

NavGuard je kritický optický navigační systém pracující v reálném čase. Umožňuje bezproblémovou a přesnou autonomní navigaci bez GNSS (tzn. globální družicový polohový systém) pro taktické platformy, u nichž jsou kritickými parametry velikost, hmotnost a výkon. NavGuard je malý kompaktní samostatný systém, který využívá navigaci v oblastech, kde je signál rušený nebo zkrátka nedostupný, jak píše server Asio Technologies.

Systém NavGuard využívá dokonalou technologii strojového vidění, umělou inteligenci, pokročilou optiku a fúzi senzorů. Lze nainstalovat na různé bezpilotní platformy a umožnit tak bezpečné a udržitelné mise bezpilotních letounů v režimu 24/7 při úplném výpadku GNSS.

Dron je navržen pro širokou škálu aplikací, jako jsou obrana, vnitřní bezpečnost, zabezpečení infrastruktury. A představuje optimální řešení pro taktické mise bezpilotních letounů, kde je omezená kapacita užitečného zatížení a doba letu, kde je rozhodující nepřetržitý provoz za všech podmínek.

David Harel, generální ředitel společnosti Asio Technologies říká: „Je nám ctí oznámit, že si další zákazník vybral NavGuard jako produkt pro své platformy. Systémy NavGuard jsou založené na georeferencování optických videostreamů v reálném čase do palubní geoinfrastruktury a generují přesné určení polohy s nízkou latencí po celou dobu mise, což umožňuje operační svobodu kdykoli a kdekoli.“

Společnost ASIO Technologies představí několik řešení NavGuard na výstavě technologií UVID pro drony, která se uskuteční v Izraeli. Řešení NavGuard zahrnuje tyto typy modulů:

  • NOCTA EX: Plně integrovaný denní/noční optický navigační modul pro velké bezpilotní letouny a střední platformy s pevnými křídly.
  • NOCTA Mini: Plně integrovaný denní/noční optický navigační modul pro střední a velké drony.
  • NG Core: Lehký, kompaktní optický navigační modul pro denní navigaci pro malé až střední drony.

Zdroj: redakce, EDR, Asio Technologies